Aktualności - tu się dzieje ...

Do absolwentów klas ósmych i ich rodziców

Drodzy Absolwenci i Rodzice klas ósmych!

 

Branżowa Szkoła 1stopnia nr 2 w ZS im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie jest Szkołą Partnerską firmy niemieckiej Fielmann i zaprasza do nauki od nowego roku szkolnego. Rejestracja do szkoły poprzez system vulcan.

Fielmann to  lider w branży optycznej w Niemczech!

Fielmann to  wiarygodny Partner i Pracodawca 

Uczniowie Andersa z klasy optyków otrzymają od firmy wsparcie przede wszystkim w realizacji praktycznej nauki zawodu w systemie dualnym! Oznacza to, że będą  mogli się uczyć – pod okiem fachowców Fielmanna- wykonywania pomocy wzrokowych, obsługi sprzętu elektronicznego do badania wzroku najwyższej klasy, sztuki sprzedaży oraz obsługi klienta wg najwyższych standardów światowych.

            Po ukończeniu szkoły absolwenci znajdą zatrudnienie w jednym z firmowych salonów na terenie Polski.  Mogą także skorzystać z oferty staży zawodowych, dofinansowania lub sfinansowania kursów doskonalących, szkoły bądź studiów na uczelniach wyższych w dziedzinie optyki. Najlepsi absolwenci mogą być także zatrudnieni w salonach Fielmanna w Niemczech.

Dlaczego właśnie Fielmann?….

Nazwa wywodzi się od założyciela firmy  Günthera Fielmanna, który założył ją w 1972 w Cuxhaven w Niemczech.  Aktualną siedzibą jest Hamburg.

Posiada on 850 salonów optycznych, zatrudnia 22 tysiące zadowolonych pracowników, posiada własną Akademię, kształcącą praktyczną naukę zawodu optyka okularowego w Ploen pod Lubeką. To największy lider branży optycznej w Niemczech! Przychody firmy za 2020 r. osiągnęły 1,63 miliarda EUR ze sprzedażą ponad 7 milionów okularów

Fielmann w Polsce

Firma jest obecna w Polsce od 22 lat. Pierwszy salon został otwarty w Poznaniu w roku 1999 przy ul. Św. Marcina 69, a średni staż pracy personelu wynosi 12 lat.

Firma zatrudnia w Polsce 250 pracowników w blisko 20 salonach znajdujących się w największych miastach.  W 2018 roku sprzedała ponad 130 tys. par okularów i wygenerowała roczny obrót w wysokości 12,7 mln euro.

„ – Na naszych rozwojowych rynkach, takich jak Polska, realizujemy strategię szybkiej ekspansji. Perspektywicznie zamierzamy sprzedawać w Polsce 400 tys. par okularów rocznie w około 50 salonach i osiągać obroty wynoszące 40 mln euro rocznie –wypowiada się Dariusz Sądowski.”

„Chcemy stać się głównym graczem w branży w regionie. Mamy wysoko wykwalifikowanych optyków i specjalistów w dziedzinie optyki, którzy oferują klientom najlepsze rozwiązania i najwyższej jakości okulary – zarówno z kolekcji Fielmann, jak i projektantów znanych na całym świecie – w przystępnych cenach.” ( D. Sądowski, zastępca dyrektora generalnego).

                           ZSim. gen. W. Andersa- BS1nr 2 I Fielmann

To Szkoła właśnie dla Ciebie!