Aktualności - tu się dzieje ...

Kursy języka polskiego dla cudzoziemców

UWAGA !

RUSZAMY Z KURSEM WAKACYJNYM

Kurs nauki języka polskiego dla cudzoziemców

na poziomie podstawowym

26 lipca br. rozpoczynamy kurs z języka polskiego dla cudzoziemców/ młodzieży i ich rodziców/ mieszkających na terenie Częstochowy i okolic na terenie szkoły, tj. przy ul. Targowej 29

Kurs obejmuje 100 godzin nauki wymowy, rozumienia i pisania w języku polskim w sytuacjach codziennych, związanych z pracą zawodową oraz urzędową. Dni i godziny oraz formy organizacji nauczania ustalone zostaną indywidualnie z grupą na odrębnym spotkaniu organizacyjnym.

Proszę zapisywać się w sekretariacie szkoły osobiście lub telefonicznie/ 34 3619100/

Oferujemy kursy języka polskiego dla cudzoziemców na wszystkich poziomach nauczania od podstaw do poziomu zaawansowanego.  Proponujemy kursy stacjonarne i online za pośrednictwem platformy Moodle. Kursy online zostały stworzone dla osób uczących się samodzielnie, stanowią one alternatywę dla wszystkich, którzy potrzebują mobilnych i elastycznych rozwiązań. Preferujemy także zajęcia b- learningowe, tzn. część stacjonarnie, część online za pomocą platformy- forma do ustalenia z grupą.

Mamy czteroletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego. Wypracowane metody nauczania na różnych poziomach języka. Uczymy przede wszystkim uczniów ukraińskich, którzy uczą się zawodu na kierunku grafika i poligrafia cyfrowa oraz programista w Technikum Nr 4 w ZS i,. gen. Władysława Andersa. Uczniowie posługują się językiem polskim na przedmiotach ogólnych i zawodowych oraz zdają polską maturę z wysokimi wynikami. Zwyciężają także w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich oraz podejmują naukę na wyższych polskich uczelniach!

Co zyskasz, kończąc nasze kursy?

poznasz polską wymowę oraz podstawowe zwroty,

nauczysz się porozumiewać w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych,

przyswoisz szeroki zakres słownictwa,

zaczniesz rozumieć i mówić po polsku, a co najważniejsze – myśleć w tym języku,

zdobędziesz możliwości dalszego kształcenia,

poznasz literatur, kulturę i historię kraju, w którym mieszkasz – Polski,

będziesz miał okazję powtórzyć wiadomości użyteczne na egzaminie maturalnym.

Możesz skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia, gdziekolwiek jesteś!  Dzięki nam zrozumiesz, że sprawność językowa to przede wszystkim intuicyjne posługiwanie się językiem w codziennych sytuacjach: w pracy, na ulicy, w Urzędzie.

Zapraszamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych opcjach.